Amsterdam750

Belangrijke informatie

Amsterdam bestaat 750 jaar en dat vieren we samen

Het is 2025 en dat betekent dat onze prachtige hoofdstad 750 jaar bestaat. Een bijzonder moment waar we als Amsterdams bedrijf ontzettend trots op zijn. Elke dag varen wij met onze boten door de grachten, onder de bruggen door, langs eeuwenoude panden en moderne stadsgezichten. We zien de stad ademen, veranderen, bloeien, en toch voelt het áltijd als thuiskomen.

Of je nu een Amsterdammer bent of hier als bezoeker voor het eerst komt kijken, je voelt het meteen. Amsterdam is geen gewone stad. Het is een plek vol verhalen, tegenstellingen, geschiedenis en karakter. En precies dat maakt het 750-jarig jubileum van Amsterdam zo bijzonder.

Een stad met verhalen op elke straathoek

Amsterdam begon ooit als een kleine nederzetting bij een dam in de Amstel. Nu is het een bruisende metropool met mensen uit de hele wereld. Maar ondanks die groei en verandering is de ziel van de stad altijd gebleven. Je vindt haar terug in de gevels langs de gracht. In de geluiden van de markt. In het klotsen van het water tegen de kade.

Wie door de stad wandelt, fietst of vaart, ziet de lagen van de tijd. Elk stukje Amsterdam draagt iets met zich mee. En dat vieren we, met iedereen die zich thuis voelt in deze stad.

750 jaar Amsterdam en springlevend

Een stad die al 750 jaar bestaat, mag dat uitgebreid vieren. En dat doen we dit jaar! De hele stad komt in beweging. Er zijn festivals, optochten, tentoonstellingen en buurtinitiatieven. Grote verhalen en kleine momenten. Voor jong, oud, nieuwkomers en oude bekenden.

Bij Amsterdam Canal Cruises nodigen we je uit om dat feest vanaf het water te beleven. Onze City Canal Cruise is er voor iedereen die de stad voor het eerst ziet of juist opnieuw wil ontdekken. Laat je meevoeren langs het werelderfgoed van de grachtengordel en kijk met nieuwe ogen naar oude gevels.

Voor wie de magie van de avond wil ervaren, is de Evening Cruise een aanrader. Met de zon onder en de stad verlicht, krijgen de grachten een bijna filmische sfeer. Families kunnen juist weer op pad met Sjonnie de Muis en Harold de kat tijdens de Kids Cruise, een vrolijk avontuur speciaal voor jonge ontdekkingsreizigers.

Trots op 750 jaar Amsterdam

We zijn een familiebedrijf met wortels in de stad. Geen dag is hetzelfde op het water, maar één ding blijft altijd hetzelfde: onze liefde voor Amsterdam. Die voel je bij ons aan boord, in de manier waarop we varen, vertellen, verwelkomen.

We hopen dat je het 750-jarig bestaan van Amsterdam samen met ons komt vieren. Misschien wel tijdens een vaart inclusief bezoek aan de Heineken Experience, of juist op een andere manier de stad beleven, zoals tijdens de indrukwekkende Anne Frank Wandeltocht.

Voor ons is dit jubileum dan ook niet zomaar een feest. Het is een eerbetoon aan de stad die ons gevormd heeft. Een stad die we elke dag opnieuw bewonderen. En een stad die we (ook na 750 jaar) met trots laten zien aan iedereen die met ons meevaart.

Vier je met ons mee?

Wij hebben de slingers al opgehangen, vier jij met ons mee? Bekijk onze website en social media in de gaten voor de leukste uitjes, evenementen en acties. Of boek alvast je plek op één van onze rondvaarten en ontdek zelf waarom Amsterdam, na al die eeuwen, nog altijd ieders hart verovert.

Tot snel aan boord. En natuurlijk, gefeliciteerd Amsterdam!